FSAM10SH60A-FS
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FSAM10SH60A-FS
Mfr.Part # : FSAM10SH60A-FS
Manufacturer : Fairchild Semiconductor
Description : AC MOTOR CONTROLLER, 20A, HYBRID
Stock : 406
Product Category : Power Driver Modules
Configuration : 3 Phase Inverter
Current : 10 A
Mounting Type : Through Hole
Product Status : Active
Type : IGBT
Voltage : 600 V