KC2016K80.0000C1GE00
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
KC2016K80.0000C1GE00
  • 1
Mfr.Part # : KC2016K80.0000C1GE00
Manufacturer : KYOCERA AVX
Description : XTAL OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
Stock : 7570
Product Category : Oscillators
Base Resonator : Crystal
Current - Supply (Max) : 8mA
Frequency : 80 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Function : Standby (Power Down)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Output : CMOS
Package / Case : 4-SMD, No Lead
Product Status : Active
Type : XO (Standard)
Voltage - Supply : 1.6V ~ 3.63V