CSTLS7M20G53-A0
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CSTLS7M20G53-A0
Mfr.Part # : CSTLS7M20G53-A0
Manufacturer : Murata Electronics
Description : CERAMIC RES 7.2000MHZ 15PF T/H
Stock : 1610
Product Category : Resonators
Capacitance : 15 pF
Features : Built in Capacitor
Frequency : 7.2 MHz
Frequency Stability : ±0.2%
Frequency Tolerance : ±0.5%
Impedance : 30 Ohms
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -20°C ~ 80°C
Package / Case : Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch