ECS-CTE-8.00-10-TR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ECS-CTE-8.00-10-TR
Mfr.Part # : ECS-CTE-8.00-10-TR
Manufacturer : ECS Inc. International
Description : CERAMIC RES 8.00MHZ 10PF SMD
Stock : 2244
Product Category : Resonators
Capacitance : 10 pF
Features : Built in Capacitor
Frequency : 8 MHz
Frequency Stability : ±0.2%
Frequency Tolerance : ±0.5%
Impedance : 30 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C