CRBV55BE-1200-2300
Mfr.Part # : CRBV55BE-1200-2300
Manufacturer : Crystek Corporation
Description : VCO 1750MHZ 0.5-20V 31.75X14.99
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -10
Frequency - Center : 1750MHz
Frequency Range : 1200 ~ 2300MHz
Icc Max : 25mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : Module Adapter, SMA F (3)
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -100
Power (dBm) : 3 ±3
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 5
Tuning Voltage (VDC) : 0.5 V ~ 20 V
Voltage - Supply : 5V