CVCO55CC-2269-2580
Mfr.Part # : CVCO55CC-2269-2580
Manufacturer : Crystek Corporation
Description : VCO 2424.5MHZ 0.1-16V 12.7X12.7
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -15
Frequency - Center : 2424.5MHz
Frequency Range : 2269 ~ 2580MHz
Icc Max : 35mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -106
Power (dBm) : 5 ±2
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 1
Tuning Voltage (VDC) : 0.1 V ~ 16 V
Voltage - Supply : 8V