DF40C-70DP-0.4V(51)
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
DF40C-70DP-0.4V(51)
Mfr.Part # : DF40C-70DP-0.4V(51)
Manufacturer : Hirose
Description : CONN PLUG 70POS SMD GOLD
Stock : 35519
Product Category : Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Connector Type : Plug, Outer Shroud Contacts
Contact Finish : Gold
Contact Finish Thickness : 2.00µin (0.051µm)
Features : Solder Retention
Mated Stacking Heights : 1.5mm, 2mm, 2.5mm, 3mm, 3.5mm, 4mm