AS-16.000-20-EXT
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AS-16.000-20-EXT
Mfr.Part # : AS-16.000-20-EXT
Manufacturer : Raltron
Description : CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF TH
Stock : 9938
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 40 Ohms
Frequency : 16 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Frequency Tolerance : ±30ppm
Load Capacitance : 20pF
Mounting Type : Through Hole
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C