AS-11.0592-18-EXT
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AS-11.0592-18-EXT
Mfr.Part # : AS-11.0592-18-EXT
Manufacturer : Raltron
Description : CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF TH
Stock : 4626
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 50 Ohms
Frequency : 11.0592 MHz
Frequency Stability : ±50ppm
Frequency Tolerance : ±30ppm
Load Capacitance : 18pF
Mounting Type : Through Hole
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C