ECS-384-CDX-1983
Contact Now
ECS-384-CDX-1983
  • 1
Mfr.Part # : ECS-384-CDX-1983
Manufacturer : ECS Inc. International
Description : CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Stock : 72820
Product Category : Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) : 40 Ohms
Frequency : 38.4 MHz
Frequency Stability : ±40ppm
Frequency Tolerance : ±10ppm
Load Capacitance : 10pF
Mounting Type : Surface Mount
Operating Mode : Fundamental
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C