T83A105K035EZZL
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
T83A105K035EZZL
  • 1
Mega Source # : MEGA-T83A105K035EZZL
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP TANT 1UF 35V 10% 1206
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Rated : 35V
Type : Molded
Tolerance : ±10%
Size / Dimension : 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series : TANTAMOUNT®, T83
Ratings : COTS
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Other Names : 718-1588-2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 10 Weeks
Manufacturer Size Code : A
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS non-compliant
Height - Seated (Max) : 0.071" (1.80mm)
Features : High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance) : 6 Ohm
Detailed Description : 1µF Molded Tantalum Capacitors 35V 1206 (3216 Metric) 6 Ohm
Capacitance : 1µF