0217.630MXP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
0217.630MXP
  • 1
Mega Source # : MEGA-0217.630MXP
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Bulk
Description : FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - AC : 250V
Size / Dimension : 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Series : 217
Response Time : Fast
Package / Case : 5mm x 20mm
Other Names : 0217.630MXP-ND
0217630MXP
217.630MXP
F1721
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Melting I²t : 0.41
Manufacturer Standard Lead Time : 9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type : Cartridge, Glass
DC Cold Resistance : 0.19 Ohms
Current Rating : 630mA
Breaking Capacity @ Rated Voltage : 35A