TISP4S350T3BJR-S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TISP4S350T3BJR-S
  • 1
Mega Source # : MEGA-TISP4S350T3BJR-S
Manufacturer : Bourns, Inc.
Packaging : Original-Reel®
Description : SURGE PROT THYRIST 350V TELECOM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - On State : 5V
Voltage - Off State : 275V
Voltage - Breakover : 350V
Package / Case : DO-214AA, SMB
Other Names : TISP4S350T3BJR-SDKR
Number of Elements : 1
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 80A
Capacitance : 45pF