SDP0180T023G5RP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SDP0180T023G5RP
Mega Source # : MEGA-SDP0180T023G5RP
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : THYRISTOR G.FAST 18V 50A SC74A
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - On State : 4V
Voltage - Off State : 18V
Series : SDP
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Other Names : F5918TR
Number of Elements : 1
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs) : 50A
Current - Hold (Ih) : 30mA
Capacitance : 5.5pF