TISP4300H3BJR-S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TISP4300H3BJR-S
  • 1
Mega Source # : MEGA-TISP4300H3BJR-S
Manufacturer : Bourns, Inc.
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 300V
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - On State : 3V
Voltage - Off State : 230V
Voltage - Breakover : 300V
Package / Case : DO-214AA, SMB
Other Names : TISP4300H3BJR-S-ND
TISP4300H3BJR-STR
TISP4300H3BJRS
Number of Elements : 1
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs) : 300A
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 100A
Current - Hold (Ih) : 150mA
Capacitance : 62pF